czwartek, 10 maja 2012

Carole Mortimer - Historie filmowe

O książce:
Bracia Prince, reżyser, aktor i scenarzysta, nie przypuszczają, że scenariusze, które napisze im życie, będą ciekawsze niż niejeden film.

Pomysł na film Nik Prince, sławny reżyser i zdobywca kilku Oscarów, ma pomysł na nowy film. Chciałby przenieść na ekran głośny bestseller „Nie całkiem zwyczajny chłopiec”. Jednak nie może ustalić, kto ukrywa się pod pseudonimem J.I.  Watson. Po wielu trudach udaje mu się dotrzeć do Jinx Nixon, która, jak sądzi Nik, napisała słynną powieść. Ale Jinx wyraźnie go unika i odmawia wszelkich wyjaśnień. Nik nie daje za wygraną i wkrótce odkrywa, że z tą książką wiąże się inna, bardziej poruszająca historia prawdziwego autora.


Wywiad z aktorem Zak Prince, jeden z najprzystojniejszych i najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia, przebył długą drogę, aby znaleźć się na szczycie. Dlatego tak bardzo ceni sobie prywatność, rzadko pojawia się na przyjęciach i nie udziela żadnych wywiadów. Jednak na prośbę brata robi wyjątek. Zgadza się na cykl rozmów o swojej karierze z młodą dziennikarką Tyler Wood. Spotykają się kilka razy. Zak nabiera do niej zaufania i mówi o sobie coraz więcej. Niespodziewanie w konkurencyjnej gazecie pojawiają się zdjęcia z ich wspólnych spotkań. Gdy Zak odkrywa, że Tyler posługiwała się fałszywym nazwiskiem, jest pewien, że został cynicznie wykorzystany.


Niedokończony scenariusz Rik Prince właśnie rozpoczął pracę nad scenariuszem filmu na podstawie głośnego bestsellera „Nie całkiem zwyczajny chłopiec”. Dla Rika napisanie dobrego scenariusza jest łatwiejsze niż rozmowy z bliskimi osobami. Podobnie jak dla Sapphie Benedickt, autorki thrillerów, z którą miał romans. Kiedyś byli sobie bliscy, ale nie potrafili ze sobą szczerze rozmawiać. Przypadkowe spotkanie sprawia, że Rik chciałby wyjaśnić dawne nieporozumienia. Dziwna i gwałtowna reakcja Sapphie wprawia go w zdumienie. Podejmuje jeszcze jedną próbę i zjawia się w jej domu. To, co zobaczy, zmieni całe jego życie.Moja opinia:
Pod kwestią układu i kompozycji książka przypomina mi nieco "Za milion dolarów", trzej bracia tam trzy siostry. Ale może to dlatego, iż stoją one obok siebie na mojej półce.


Bohaterowie zauroczyli mnie swoimi charakterami. Każdy inny, silny, męski, ale pod powłoką tej hardości skrywali czułość i delikatność w stosunku do miłości i kobiety, którą kochali. Pod fasadą stanowczości byli troskliwi. Czegóż więcej chcieć? 


Książka została napisana łatwym i zrozumiałym stylem, każdy się w nim odnajdzie. Historia zostanie zrozumiana głównie przez płeć żeńską, sądzę jednak, że nawet mężczyźni by się w niej odnaleźli. 
Trzy rózne historie, o różnych charakterach mają wspólną cechę łączącą - miłość. To ona scala wszystko ładnie i czysto, dzięki czemu chce się dalej brnąć przez kolejne strony książki w oczekiwaniu na następną sytuację, która komplikuje albo układa wszystko. 


Carole Mortimer swoją twórczością odpręża i daje chwilę wytchnienia od szarej rzeczywistości wnosząc w nią odrobinę wolności wyobraźni.  Polecam każdemu, szczególnie na te słoneczne dni, by odprężyć się i spędzić miło czas ;)


Pozdrawiam, 
Patrycja


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Mira
Konkursy:

5 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie poznam bliżej ową książkę skoro oceniasz ją tak pozytywnie. Chętnie się przy niej zrelaksuje i oderwę od szarej rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam kilka pozytywnych recenzji tej książki, a więc jeśli spotkam ją w bibliotece to przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Lektura może mi się spodobać. :) Dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz widzę tę książkę i nie jestem szczególnie zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 5. po tygodniu paskudnej pogody nareszcie wyszło słońce, więc oto najlepsza pora na wakacyjną lekturę. może mój wybór padnie na Historie filmowe :)

  OdpowiedzUsuń