piątek, 15 czerwca 2012

Susan Wiggs - A między nami ocean

Opis: Przystojny mąż, trójka wspaniałych dzieci, piękny dom – niejedna kobieta pozazdrościłaby Grace Bennett takiego życia. Pod pięknym obrazkiem kryje się jednak szara rzeczywistość. Małżeństwo Grace od dawna pozbawione jest pasji i zrozumienia. Jej mąż Steve, ambitny oficer marynarki, pnie się po szczeblach kariery i nie zauważa, że coraz bardziej oddala się od bliskich.
Samotna i sfrustrowana Grace czuje, że potrzebuje prawdziwej odmiany. Gdy niespodziewanie poznaje tajemnicę z przeszłości Steve’a, stwierdza, że już zbyt wiele poświęciła dla ich związku. Odtąd chce czerpać z życia pełnymi garściami. Koniec małżeństwa Bennettów wydaje się przesądzony…
Niespodziewanie na Grace spada wiadomość o wybuchu na lotniskowcu Steve’a. Koszmarne godziny niepewności, spędzone w oczekiwaniu na jakiekolwiek wieści, uświadamiają jej, że tak naprawdę nigdy nie przestała kochać męża. Czy jednak dostaną szansę, by zacząć od nowa?


Moja opinia: "A między nami ocean" to druga książka z jaką przyszło mi się spotkać od tej autorki. O ile "Obudzić szczęście" było bardziej romansem, tak tę książkę nazwałabym bardziej obyczajową. 
  Porywająca historia jaką przedstawiła Wiggs, porusza serca i budzi respekt, który głęboko wpada w serca czytelników. Wzruszająca historia poruszająca temat nie tylko małżeństwa Bennetów, ale również małżeństw innych lotników i załogi. Ukazuje, że w ich związku dominuje nie tylko rozłąka i tzw. związek na odległość, ale także strach, samotność, które są zabijaczami ich miłośći. Trudne chwile, scalają jednak wszystko na nowo. 
 Jedyne, co na początku mnie irytowało, to ciągle zmieniana narracja i nagłe przejście do "dziewięć miesięcy później". Następnie "wczułam" się w książkę i nie wiedziałam kiedy skończyłam. 
 O tej książce można by pisać wiele, ale moim zdaniem jest to zbędne. Ją po prostu trzeba przeczytać, żeby poczuć to co autorka nam ofiaruje. 
 Polecam tę książkę dosłownie wszystkim, by spojrzeli na życie z perspektywy tych, którzy nie zawsze mają swoich bliskich na wyciągnięcie ręki i by docenili to co mają najcenniejszego - rodzinę. 
Książka skłania do refleksji nad życiem, sobą i ogólnym losem. By poczuli wszystko to, co przeżywali bohaterzy " A między nami ocean"
Pozdrawiam, 
Patrycja

7 komentarzy:

 1. Książka dopiero przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę przeczytać tę ksiażkę. Tym bardziej, że zbiera dużo dobrych ocen. :) Dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach. Jestem jej bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie. Przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa obyczajówka ;) Z pewnością sięgnę po inne jej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już od dawna mam ochotę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń