niedziela, 17 kwietnia 2011

Cykl Nieśmiertelni: Ever (Evermore) Alyson Noël

Opis:
Niezwykła opowieść o Nieśmiertelnych i nowym świecie, w którym prawdziwa miłość nigdy nie umiera.

Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliższą rodzinę. Od tej chwili staje się medium – słyszy myśli różnych ludzi, widzi ich aurę i dzięki przelotnemu choćby dotykowi może poznać ich przeszłość. Te nadprzyrodzone umiejętności sprawiają, że otoczenie traktuje ją jak dziwadło, więc Ever zamyka się w sobie i odgradza od świata.

Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje Damena Auguste’a. Tylko on potrafi wyciszyć dudniące w jej głowie głosy i wejrzeć w jej duszę. Dzięki niemu Ever wchodzi w świat alchemii i magii, dowiadując się rzeczy, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia. Kim jest Damen? Skąd pochodzi? Jakie sekrety skrywa? Na te pytania Ever nie zna odpowiedzi. Wie jedynie, że zakochała się bez pamięci i że jej życie wkrótce zmieni się nie do poznania.
"Ever" rozpoczyna cykl zatytułowany „Nieśmiertelni”. Powieść zdobyła wiele nagród, m.in. Publishers Weekly Bestseller, USA Today Bestseller, Top Choice Award – Flamingnet Reviews i A Borders Bestseller for teens. Przez 31 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Moja opinia: Książka bardzo mi się podobała. Chociaż przeczytałam ją już dawno, postanowiłam zrecenzować  ją teraz, kiedy jestem w trakcie innej. Miłość Ever i Damena jest usłana trudnymi sytuacjami, spięciami i ciągłymi intrygami ze strony Driny. Alyson Noel w sposób niezwykły ukazała, że miłość jest silniejsza niż cokolwiek i mimo wielu niepowodzeń to ona zwycięża. Główna bohaterka, Ever, w wypadku straciła rodziców i obwinia siebie jako jego przyczynę. Dopiero po czasie, gdy dowiaduje się prawdy o wypadku, na nowo staje się silną, piękną i pewną siebie nastolatką.
 Kiedy ją czytałam nie mogłam przestać. Na początku książka jest nieco smutna, ale późniejsza akcja wypiera początek z pamięci. Książkę serdecznie polecam a ja za niedługo biorę się za pozostałe części. ;) Pozdrawiam,
Pati

15 komentarzy:

 1. Już od dawna chce przeczytać;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już jestem po lekturze ;) Nawet stoją na mojej półce ;) Pozdrawiam i zapraszam xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wielką chęcią przeczytam, zapowiada się ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w trakcie czytania i też ciężko mi się czasem oderwać :))

  OdpowiedzUsuń
 5. kocham wątki miłosne, a tu, jak czytam, takiego nie brakuje :)
  Czyli muszę sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
 6. Eh.. mam na nią chrapkę... :D I co ja teraz biedna pocznę? Zacznę krążyć po świecie i szukać tej książki.. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja osobiście nie znoszę tej książki. To znaczy... bardzo bardzo mi się nie podobała. Była strasznie nudna, naciągana, a wątek z duchem siostry Ever był dla mnie wręcz bezsensowny. Fakt, może i książka wciąga, ale to tylko dla tego, że jak najszybciej chciałam się dowiedzieć czegoś więcej o Damenie.
  Druga część za to jest naprawdę dobra. Nie miałam pojęcia, że po nią sięgnę, a jednak. Pożyczyła mi ją koleżanka, bo sama bym w życiu nie kupiła. Błękitna godzina jest według mnie sto razy lepsza od "Ever", natomiast W cieniu klątwy jest jeszcze gorsze od pierwszej części.

  Podsumowując - jak dla mnie, to opłaca si.ę przeczytać tylko i wyłącznie Błękitną godzinę :) Ale każdy ma inny gust.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja jeszcze nie czytałam, ale dużo dobrego słyszałam o tej serii i z chęcią po nią sięgnę. ;)

  Dodaję do odwiedzanych. ;*

  OdpowiedzUsuń
 10. Ach, książka stoi u mnie na półce już od dłuższego czasu i czeka na swoją kolej ;) Cieszy mnie więc jej pozytywna recenzja :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jako fanka fantasy, z pewnością przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Początkowo miałam na nią chęć, ale jakoś mi przeszła. Poczekamy, zobaczymy, może wróci xD

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwsza część średnio mi się podobała, druga była o wiele lepsza :D

  OdpowiedzUsuń
 14. przeczytałam 4 tomy i są SUPER!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń