wtorek, 5 kwietnia 2011

Dom Nocy - P.C. Cast + Kristin Cast

Pozwolę zacząć od ostatniej jak na razie części serii Domu Nocy, jako, że przeczytałam ją stosunkowo niedawno.

Opis:Przyjaciele Zoey znów są przy niej, a Stevie Rae i czerwoni adepci przestali być tajemnicą Neferet. Zagrożenie pojawia się ze strony potężnego Kalony. Klucz do powstrzymania jego rozprzestrzeniającej się władzy leży w przeszłości – co jednak, jeśli odkrywając ją, Zoey dotrze do tajemnic, których wolałaby nie znać?

Zoey czuje także, że nie może w pełni ufać czerwonym adeptom. Musi również dokonać wyboru między byłym chłopakiem, Erikiem, a Starkiem – łucznikiem, który zmarł w jej ramionach pamiętnej nocy, by odrodzić się jako sługa Neferet. Dziewczyna postanawia za wszelką cenę go uwolnić. Ukryte w nim zło jest przerażające.

Moja opinia: Seria z książki na książkę jest coraz lepsza. Akcja, intrygi i bohaterowie są świetni. Nie powiem, denerwuje mnie tylko głupota głównej bohaterki w związku z facetami w jej życiu. Stark, Erik, Heath teraz a wcześniej Loren, Eric, Heath... No dajcie spokój. I ona nie może wybrać jednego?! Ale to tylko szczegół. Mimo wszystko moją ulubienicą w całej serii pozostaje Afrodyta -  wredna, szczera do bólu małpa ;). Ona jedyna jest niezmieniona w każdej z książek. Nadal pozostaje niemiła, sarkastyczna z jadowitym słownictwem.  Nigdy nie owija w bawełnę, nawet w sytuacjach kryzysowych. Neferet również jest małpą, ale w dosłownym tego słowa znaczeniu. Przeszła na ciemną stronę mocy^^. Kalona sam w sobie jest egoistycznym i zadufanym w sobie upadłym aniołem, więc co ja się będę rozpisywać na temat tego dziwaka. Najbardziej tajemniczą postacią był dla mnie Stark .Niby się podkochuje w Zoey, ale i tak stoi za Neferet zamiast uciec z Zoey i resztą... Ogólnie podsumowując: Najlepsza jak na razie książka duetu Cast według mnie.

Opis:Życie robi się nieznośne, gdy przyjaciele są na ciebie wściekli. W ciągu tygodnia Zoey traci wszystkich swoich trzech chłopaków i staje się wyrzutkiem, choć jeszcze niedawno otaczał ją krąg znajomych. Teraz liczba przyjaciół zmalała do dwóch osób, z których jedna jest Nieumarłą, a druga Nienaznaczoną. Tymczasem Neferet wypowiada wojnę ludziom. Zoey jest temu przeciwna, ale czy ktokolwiek jej wysłucha? Wydarzenia w szkole dla dorastających wampirów przybierają niebezpieczny obrót. Zostają ujawnione szokujące fakty, budzi się pradawne zło.

Moja opinia: Tak jak w poprzedniej opinii mogę jedynie powiedzieć, że z książki na książkę są one coraz lepsze. Nieposkromiona nieco mnie zaskoczyła, ale i tak bardzo mi się podoba.Cała końcowa akcja z ucieczką, powrót Erika były szczerze powiem dla mnie lekkim szokiem. Ale to, że się pogodzili utrzymywało nie w dobrej wierze.


Opis:Do Domu Nocy zakradły się ciemne moce i żądza krwi, a szkolne przygody dorastającej wampirki Zoey Redbird stają się coraz bardziej tajemnicze. Ci, którzy wydawali się przyjaciółmi, okazują się wrogami, a co dziwniejsze, zaprzysięgli wrogowie stają się przyjaciółmi. Gdy zaufanie staje się towarem deficytowym. Zoey wie, że wszystko, co odkryje, musi być zachowane w tajemnicy przed resztą mieszkańców. Tak zaczyna się intrygująca trzecia część serii, w której odwaga Zoey zostanie wystawiona na większą próbę niż kiedykolwiek przedtem.

Moja opinia: Taa, w tej części wszystko się komplikuje... Nie powiem, żeby mnie to zbytnio dziwiło. Zoey nie jest święta, ale to co się stało to chyba trochę za wielka kara. Nawet po akcji z Lorenem. Nie będę dużo pisać. Po prostu powiem: Książka jest bardzo dobra, lepsza niż poprzednia część.

Opis: Zoey Redbird, adeptka w szkole wampirów, czuje, że wreszcie odnalazła swoje miejsce na ziemi. Została przewodniczącą Cór Ciemności i co ważniejsze, ma chłopaka... a nawet dwóch.

Tymczasem w środowisku zwykłych śmiertelników dochodzi do tragedii − ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie tropy wiodą do Domu Nocy.  Kiedy ludziom z jej dawnego otoczenia grozi niebezpieczeństwo, Zoey zaczyna sobie uświadamiać, że niezwykła moc, jaką została obdarzona, obraca się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna musi znaleźć w sobie dość odwagi, by stawić czoło najgorszemu – zdradzie.

Moja opinia: Książka w porządku. Nie mogłam się napłakać nad Stevie Rae, ale wszystko dobrze się skończy... Zaskoczyła mnie zła natura Neferet, którą lubiłam, ale przyznam, że coś podejrzewałam coś, bo kto może być aż tak dobry? No, ale cóż książka o wiele lepsza od części pierwszej ;)

Opis: Zoey to zwyczajna nastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię a rodzinną sielankę. Pewnego dnia cały jej świat staje na głowie. Zostaje Naznaczona i musi udać się do szkoły Domu Nocy. Tylko tam może przejść niezbędną Przemianę w dorosłego wampira. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowym, fascynującym świecie. Wkrótce odkrywa, że jest wyjątkowa, co przysparza jej wielu wrogów. Sprzymierzeńcem Zoey okazuje się Erik, jeden z najbardziej atrakcyjnych i utalentowanych wampirów w szkole.

Moja opinia: Krótko, zwięźle i na temat. Najgorsza ze wszystkich z serii. Wydaje mi się, że to dlatego, iż połowa książki to jeszcze ludzkie życie Zoey. Gdy wkracza w życie wampirów i trafia do Domu Nocy książka staje się ciekawa i warta oczekiwania dalszych części. Wraz z Zoey możemy odrywać tajemnice świata wampirów ;)Wszystkie książeczki posiadam i stoją u mnie na półeczce. Pozdrawiam,
Pati

10 komentarzy:

 1. Cała seria leży u mnie na półce ;)
  Zgodzę się z tobą od 1 tomu następne części są coraz lepsze ;) A twoje opinie są cudne można sie pośmiać;)
  Tak ap rop książek w tj seri będzie aż 10 ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam z tej serii tylko "Wybraną", ale opis Osaczonej jest taki trochę kuszący, jednak wampirza moda na sukces (ah , te romanse zoey) i oczywistość wampirów strasznie mi przeszkadzają w sięgnięciu po nią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna mam zamiar zabrać się za czytanie tej sagi, ale nigdy nie mam dość czasu. Myślę, że już niedługo będzie mi dane w końcu spełnić moje marzenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Stoją u mnie na półce, co Ty już dobrze wiesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś mnie od nich odpycha... Może kiedyś zabiorę się za "Naznaczoną". Może ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam trzy pierwsze części, a później stanęłam w miejscu. ;x Muszę odetchnąć od tej serii, bo główna bohaterka zaczęła działać mi na nerwy. ;)

  http://okiem-recenzenta.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Strasznie dużo dobrych opinii słyszałam o tej serii więc mam nadzieję niedługo zakupić wszystkie części.

  OdpowiedzUsuń
 8. seria korci mnie od dłuższego czasu, ale wiecznie czasu brak.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam dwie pierwsze części, kolejne dwie już na mnie czekają. Książki mam po angielsku bo nie podoba mi się nasze polskie tłumaczenie.
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń