środa, 22 sierpnia 2012

Smak hiszpańskich pomarańczy - Kim Lawrence, Kathryn Ross, Chantelle Shaw

Opis: Wino, słońce, Barcelona
Carrie pracuje w agencji reklamowej w Barcelonie. Właśnie dostała zadanie przygotowania kampanii promującej słynne wina Santos. To dla niej szansa, by zaistnieć w branży. Przypadkiem w samolocie poznaje przystojnego prawnika. Tak dobrze im się rozmawia, że Carrie nieopatrznie zdradza mu szczegóły projektu. Gdy przyjeżdża do winnicy, by zaprezentować swoje propozycje, okazuje się, że jej klientem jest poznany wcześniej prawnik, Maks Santos. Zaskoczona sądzi, że z powodu swej niedyskrecji już straciła zlecenie. Jednak Maks od razu akceptuje projekt, ale stawia warunki…

Wakacje w Andaluzji Lily spędza wakacje na południu Hiszpanii. Chce zapomnieć o zdradach i kłamstwach męża. W śródziemnomorskich miasteczkach odzyskuje spokój i radość. Czuje, że może zacząć wszystko od nowa. Gdy poznaje Santiaga, postanawia zaryzykować. Przystojny Hiszpan odkrywa przed nią nieznane smaki życia. Może wreszcie los się do niej uśmiechnął? Jednak romans niespodziewanie się kończy, a Lily musi stawić czoło zaskakującym wydarzeniom…

Tylko w MadrycieTylko dwa miesiące zostały Javierowi Herrera, żeby się ożenić. W przeciwnym razie, według zapisu testamentu dziadka, straci rodzinny bank. Tylko kto zgodzi się na ślub w tak krótkim czasie? Niespodziewanie w jego posiadłości pojawia się Grace Beresford, o której słyszał, że jest kapryśna i rozpieszczona. Prosi go o prolongatę spłaty długu ojca. Javier wpada na pomysł, jak rozwiązać swój problem. Proponuje jej fikcyjny ślub w zamian za anulowanie długów. Już kilka godzin po tym jak umilkły dźwięki weselnego przyjęcia, Javier przekonuje się, że Grace jest zupełnie inna, niż się spodziewał…Moja opinia; Książka lekka, o wspaniałej tematyce na wakacje. Pozwala na zrelaksowanie się i podróż w fantastyczne miejsca takie jak np. Barcelona. Razem z bohaterami przeżywamy rozterki, jak również wspaniałe chwile pełne radości i uniesień. Smak hiszpańskich pomarańczy łączy w sobie różnych od siebie historii,które tworzą jedną całość. 
Bohaterowie płci męskiej ukazani są jako playboye, bożyszcze kobiet.  Kobiety zaś są bardziej stonowane, nie występujące na salonach popularności. To plus odrobina romansu tworzy wspaniałą, odprężającą czytelniczki całość. 


Tę czterystu stronową skarbnicę fantazji polecam każdemu, kto uwielbia romantyczne historie z domieszką kłamstwa, nieporozumień i wzajemnej fascynacji. Idealnie nadaje się na deszczowe dni, plażę, podróż i wiele innych. Zaczaruje swoim urokiem i przyniesie odprężenie. Sięgnij - a wszystko może się zdarzyć!

Gorąco polecam, 
Patrycja


Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Mira Harlequin

4 komentarze:

 1. Bardzo chętnie poznam ową książkę, gdyż czytałam inną powieść z tej serii i przypadła mi do gustu, więc myślę, że tą pozycją będzie podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może być całkiem ciekawa. Nie słyszałam o niej wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za tego typu książkami, dodatkowo okładka jakoś tak mnie odstrasza. ;) Raczej sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie od dłuższego czasu ;)

  OdpowiedzUsuń