czwartek, 13 października 2011

Nabytki; Oskar i Pani Róża Éric-Emmanuel Schmitt

Witam znowu ;)
Wracam po długiej przerwie niebytu. Przepraszam za niekomentowanie, niestety czas mnie goni a nauki bynajmniej nie ubywa. Brak weny i chęci też niestety się do tego przyczynia. Chciałabym się pochwalić moimi ostatnimi nabytkami, których sponsorem była moja mama, babcia i siostra, ja tylko w nielicznej części. ;) Oto i one:
Nora Melling "Kwiat Mroku" - większości z moich funduszy, jednak pomoc mamy była niezbędna ;)
Garcia Kami, Stohl Margaret "Piękne Istoty" - dzisiejszy nabytek, z funduszy własnych
Claudia Gray " Wieczna Noc" - prezent od mamy
Meg Cabot "Kłamczucha w opałach" 
Meg Cabot " Śledztwo numer XXL"
Meg Cabot "Zabójstwo z lekką nadwagą" 
Trzy pozycje Meg Cabot zawdzięczam uprzejmości babci i siostry ;)
Za ich miły sponsoring bardzo dziękuję ;D


Oskar i Pani Róża - Eric - Emmanuel Schmitt
Opis: Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę Małego księcia.


Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...
Oskar i pani Róża to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza, wyróżnionego w 2010 roku Le Prix Goncourt de la Nouvelle.
Książkę uzupełnia niezwykły prezent. Zawiera ona niezwykle osobistą przedmowę w formie listu napisaną specjalnie do polskich czytelników. Autor zdradza w nim, co skłoniło go do opowiedzenia niezwykłej historii Oskara i jak zmieniła ona jego życie.


Moja opinia: Nie mogłam obyć się bez opinii o tej książce. Czytałam ją w gimnazjum i ostatnio postanowiłam ją powtórzyć. Nie mogłam uwierzyć, że w tak krótkiej książce, pisanej takim stylem, znajdę tak wiele do przekazania i pokazania. Czytając zwierzenia małego Oskara miałam łzy w oczach, bowiem już od początku książki jest wiadome jaki go spotka los. Książkę chłonęłam całą sobą, roztrząsając najmniejszy szczegół. Mimo sytuacji w Oskara, nie można było się nie śmiać z jego komentarzy i przemyśleń. Pani Róża była dla mnie czasem straszną zagadką. Ceniłam i cenię ją za jej niepokonaną wyobraźnię i wolę do walki uszczęśliwienia chorego Oskara. 
Jego historia pokazuje co jest w życiu najważniejsze. Mimo wszystko mamy dążyć do szczęścia.

Podziwiam pana Schmitta za twórczość, która potrafi przyćmić wiele światowych bestsellerów, przynajmniej dla mnie. Autor potrafi pokazać całkowicie nowy świat oczami umierającego chłopca. 
Wspaniała książka dla każdego. Wzrusza, daje do myślenia, a także zapada w pamięć. Nie ważne ile ma się lat. Lektura dozwolona, dla każdego ;) 
Gorąco polecam! 
Pati

6 komentarzy:

 1. Ja to chyba wolę nie myśleć o moich wydatkach na książki;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam tych książek,tak więc czekam na recenzje;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie: http://zaczytanieblog.blogspot.com/2011/10/konkurs-32011.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękny stosik! Polecam Wieczną noc - świetna książka. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. gratuluję nowych nabytków :) a co do pana Schmitta, to obecnie mam swoim koncie tylko Trucicielkę, ale już po niej widać, że to mistrz krótkiej formy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na recenzje Pięknych i Kwiatu:) Miłej lektury!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń